Klasa 1a spędziła dziś świetne przedpołudnie w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dzień bez ławki zaczęliśmy od wystaw „Inżynieryjny portret miasta” oraz „Game start / game over”. Wiele radości dostarczyła nam interaktywna, samoobsługowa ekspozycja „Wokół koła”. W przerwie rzut oka na tramwaje, maszyny drukarskie i wystawę „Więcej światła”, a na zakończenie warsztaty „Budujemy poduszkowiec”. Działo się! Co mogliśmy zobaczyć, zrobić, czego dotknąć? W towarzystwie przewodnika obejrzeliśmy elementy inżynierii miejskiej: sieci wodociągowej, drogowej i komunikacyjnej, np. drewniane elementy średniowiecznej sieci wodociągowej, konne i elektryczne tramwaje, dawne urządzenia gospodarstwa domowego. Wystawa komputerów i oprogramowania sprzed lat dała nam wyobrażenie o tym, jak szybko technika pędzi do przodu. Mieliśmy też możliwość pogrania a stare, jak na dzisiejsze standardy bardzo proste, gry komputerowe. Okazało się, że wciągają prawie jak współczesne 🙂 Dzień w muzeum zakończyliśmy własnoręcznym zbudowaniem i przetestowaniem poduszkowców, które bez problemu potrafiły unieść  jedną osobę.  Ciekawie i pouczająco!