W dn. 5.06.2019 odbyła się II edycja Szkolnego Biegu na Błoniach Krakowskich w ramach Dnia Sportu. Na Błonia  udaliśmy się w dwóch grupach marszowych i daliśmy się poznać jako grupa szkolna po pięknych banerach promocyjnych. Pogoda była ciepła i słoneczna, ale zapobiegając przegrzaniu organizmu utworzyliśmy dużo punktów picia wody na trasie biegu. Uczniowie pokonywali dystans jednego okrążenia Błoń tj. ok 3450 m w formie marszu lub biegu dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsca w biegach w czterech kategoriach zdobyli: Jakub Jaworski, Franek Geissler, Zuzanna Sroka, Patrycja Bruzda. Dzięki Radzie Rodziców uczniowie otrzymali ciekawe nagrody o charakterze sportowym, również wodę ufundowała Rada Rodziców.  Przy okazji obecności na Błoniach uczniowie młodszych klas miały możliwość poznania Parku Jordana. Nasz Szkolny Bieg służył zarówno promocji sportu i aktywności ruchowej w dostępnych miejskich terenach rekreacyjnych, jak i integracji społeczności szkolnej. To była dobra zabawa sportowa!

Obejrzyj zdjęcia!