dav

W dniu 20 listopada 2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Eliminacjach Rejonowych XV Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Słowa „Mój Kraków”, edycja pt. „Moja ojczyzna, mój Kraków”. Tegorocznym tematem było Stulecie Niepodległości. Konkurs organizowany przez Panią Jolantę Błasiak – nauczyciela i animatora kultury był oceniany przez szacowne profesjonalne jury złożone z aktorów i pisarzy. Nasze gimnazjum reprezentowała Marta Macheta z klasy 3b (wiersz: 6 sierpnia – Edwarda Słońskiego), a liceum  Aleksandra Stawicka z klasy IIIA (wiersz: Ta co nie zginęła – Edwarda Słońskiego). Obie uczennice odczytały również wybrane fragmenty wspomnień bohaterów I Kompanii Kadrowej.

Obie reprezentantki naszej szkoły Ola i Marta zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się 11 grudnia.

Wielkie brawa! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!