26 września świętowaliśmy w naszej szkole 16 Europejski Dzień Języków Obcych. Na poszczególnych piętrach rozgościły się sekcje językowe i w czasie przerw bawiły uczniów zachęcając do rozwiązywania łamigłówek, quizów i wypróbowania sił w łamańcach językowych. Nikt nie pozostał bez nagrody.  Na stołach można było zobaczyć specjalności kulinarne charakterystyczne dla danych krajów, a wszystko przy muzyce i wspaniałym humorze. Na przykład uczniowie klasy 3c postawili sobie za cel popularyzację kultury irlandzkiej, a punktem kulminacyjnym był występ Zuzi i Pawła, którzy zagrali stare irlandzkie piosenki: „Molly Mallone” i „Drunken Sailor” – cała grupa śpiewała razem z nimi 🙂

Ten dzień pozostanie nam na pewno w pamięci, gdyż nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak wielką zaletą jest znać języki obce. Bo jak powiedział Johann Wolfgang von Goethe: „Ten, kto nie zna języków obcych nie zna w ogóle własnego języka”.

Zobacz jak było!