Świętowanie Międzynarodowego Dnia Frankofonii i organizowana z tej okazji gra miejska stały się w naszej sekcji dwujęzycznej tradycją. Dziś nie mogło być inaczej.

karta odp1

Całe mroźne, ale słoneczne przedpołudnie zajęła uczniom rywalizacja w konkursach dotyczących wielu dziedzin życia krajów francuskojęzycznych. Była więc okazja do sprawdzenia swojej znajomości geografii, historii, instytucji politycznych, muzyki, literatury, filmu, mody, kuchni i wszelkich ciekawostek związanych z państwami, w których francuski jest językiem ojczystym lub jednym z języków urzędowych.

Najlepszym znawcom tych zagadnień Rada Rodziców ufundowała w nagrodę croissanty, kawę, herbatę i sok owocowy w bistro Charlotte. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze.

Animatorzy gry z klas IA i IIA bardzo starali się, aby konkursy były ciekawe, urozmaicone.

Za najlepszych animatorów uczestnicy uznali uczniów, którzy przygotowali zadania o kuchni i muzyce krajów francuskojęzycznych.

W tym roku w grze (poza konkursem) wzięli również udział licealiści francuscy przebywający w Krakowie na zaproszenie zaprzyjaźnionej z naszą szkołą organizacji Destination Pologne. Dla nich przygotowane były  zagadki związane z Polską i czekolada rodem z Wawelu.

Dziękujemy wszystkim uczniom za szlachetną rywalizację, a ich opiekunom za cierpliwość.

Bardzo cieszymy się z udanego przedsięwzięcia i czekamy na kolejną edycję za rok!

Obejrzyjcie zdjęcia!