001W wyjątkowy dla Polaków dzień – 11 listopada, na Rynku Głównym zabrzmiały najważniejsze polskie pieśni i piosenki.

Młodzież naszego liceum miała w tym wydarzeniu swój udział.

O  godz. 15.00 na scenie wystąpili oni w przedstawieniu „Piosenki na wszelki wypadek”, który był rezultatem warsztatów organizowanych przez Bibliotekę Polskiej Piosenki w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Następnie, o godzinie 17.00  liczna reprezentacja naszej szkoły dołączyła do jubileuszowej, 70. Krakowskiej Lekcji Śpiewania pod hasłem „Radosna Niepodległości”, aby ze zgromadzoną na Rynku publicznością zaśpiewać patriotyczną pieśń «Warczą karabiny ». Wszyscy uczestnicy otrzymali pięknie wydane śpiewniki i czapki krakuski.

Dziękujemy organizatorom koncertu – Bibliotece Polskiej Piosenki i Fundacji Loch Camelot – za umożliwienie nam udziału we wspaniałym, patriotycznym przedsięwzięciu.

002

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.

Kliknijcie również na ten link , udostępniony przez Bibliotekę Polskiej Piosenki, skąd można pobrać zdjęcia i filmy.

Zachęcamy też do odwiedzenia strony Biblioteki Polskiej Piosenki oraz pobrania śpiewnika 70. Lekcji Śpiewania.