Wtorek, 4.06.2019 r. Pierwsze trzy lekcje odbyły się normalnie, według planu zajęć. Później jednak do naszej szkoły zawitała bardzo ciekawa osoba. Była nią Karolina Jasko – Miss stanu Illinois. W sali nr 8 zebrało się parę klas, publiczność. W trakcie spotkania został przeprowadzony wywiad, a potem rozmowa moderowana przez prowadzących, ze studentką psychologii, modelką, kandydatką na Miss USA, mieszkającą w Chicago. Był on prowadzony w języku angielskim przez Marię Sadovska i Nicole Swiderski z klasy II B LO, ponieważ Karolina mieszka w Stanach Zjednoczonych. Była to więc doskonała okazja do ćwiczenia swych umiejętności lingwistycznych i możność posłuchania „american english”. Pani Jasko, ku zaskoczeniu zebranych, zaprezentowała również próbkę swoich umiejętności posługiwania się polszczyzną. Opowiedziała ona bardzo ciekawą historię o swoim doświadczeniu z czerniakiem paznokcia, którego pokonała. Dużo mówiła o tym, jak ważne jest dla niej uświadomienie ludzi na ten temat. Poza tym opowiedziała również, co nieco o systemie edukacji w Stanach oraz o różnicach między Polską i Ameryką. Całość spotkania przygotowała i prowadziła polonistka Pani Katarzyna Bomba, z pomocą anglisty, pana Marka Sudera. Bardzo miło spędziłem czas słuchając jej wypowiedzi. Uważam, że takie wizyty ciekawych osób są bardzo przydatne i interesujące, nie tylko z powodu intrygujących doświadczeń gości, ale także ze względu na możliwość dowiedzenia się czegoś, co może przydać nam się w przyszłości.

Paweł Pietrusiński, klasa dziennikarska LO