W niedzielę 23 września o godzinie 15.00 uczniowie klas 8 i 7 wraz z nauczycielkami spotkali się na dworcu, przy Galerii Krakowskiej, gotowi na niesamowitą 6-dniowa przygodę.

Na początek czekała ich 7-godzinna podróż pociągiem, którą spędzili aktywnie i zabawnie.

Kiedy pociąg zatrzymał się na stacji “Gdańsk Główny”, wysiedli z niego pasażerowie, a wraz z nimi nasi bohaterowie i bohaterki. W zimnej jesiennej nocy cała grupa skierowała się do zamówionego dla nich schroniska, które – jak się później okazało – mieściło się w budynku przedwojennej szkoły.  Kiedy wszyscy znaleźli się na miejscu i pokoje zostały zapełnione mieszanką dwóch klas, uczniowie mieli czas poznać się ze sobą i zintegrować się z drugą klasą.

W następnych dniach klasy zwiedziły Gdańsk i jego Starówkę, pływały też Smile’em, małym statkiem, dzięki któremu zobaczyły gdyński port. Uczniowie odwiedzili też Sopot i Akwarium gdyńskie, w którym mieli okazję rozpoznać krewetki występujące w Bałtyku za pomocą mikroskopu. Grali w ciekawą grę miejską  i biegali po całej Gdyni uśmiechnięci i rozbawieni. Zobaczyli Westerplatte i poznali jego historię. Byli też w Muzeum II Wojny Światowej, w którym wielu z nich wzruszyło się przy opowiadaniu pana przewodnika (który mówiąc wprost był fantastyczny) o naszej przerażającej i smutnej historii.

Oczywiście odwiedziliśmy też nasze przepiękne Morze Bałtyckie, i mimo, że było bardzo zimne, niektórzy uczniowie odważyli się pomoczyć nogi z przewidywalnymi skutkami.

Po wspaniałej, pełnej wrażeń, przygodzie wszyscy usiedli zadowoleni w pociągu powrotnym i czekali na upragniony odpoczynek w domu.

Michelle Taran, klasa 8a