tn_IMG_20180907_133437Wrześniowa pogoda pozwoliła nam zrealizować zaplanowane w ramach lekcji wf-u marsze terenowe Trasą  Kulturową  Bronowice Małe – Mydlniki. Był to dobry wstęp do propagowania turystyki pieszej wśród uczniów, do zainteresowania ich  Bronowicami,  w których znajduje się nasza szkoła, do poznania pochodzenia nazwy ulicy  Złoty Róg oraz zapoznania młodzieży z okresem Młodej Polski, której imię  nosi nasze Liceum Ogólnokształcące. Idąc wzdłuż ulic : Katowickiej, W. Tetmajera, Pod Strzechą czytaliśmy z uwagą tablice informacyjne umieszczone na trasie z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Bronowic. Na zdjęciach z naszych wędrówek możecie zobaczyć m.in. budynek Szkoły Podstawowej z 1937 r pierwszy ośrodek zdrowia, powstały po przebudowie starego budynku szkolnego, Rydlówkę, kuźnię, tradycyjny dom bronowicki oraz kościół św. Antoniego, na którego murach znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona żołnierzom pochodzącym z Bronowic, którzy swe życie oddali za wolność ojczyzny za czasów Legionów Polskich  oraz I i II Wojny Światowej. Bronowice mają wiele innych ciekawych  miejsc, o czym mogli przekonać się nasi uczniowie (Forty, źródełko wodne, Dom Pod Złotym Rogiem, itd). Radni naszej dzielnicy starają się, by w Bronowicach Rydla i Tetmajera powstał Park Tetmajera wzdłuż Strugi Bronowickiej aż po istniejące jezioro, mamy więc nadzieję, że nasze marsze będą w przyszłości jeszcze bogatsze we wrażenia!