W niedzielę po południu szczęśliwie dotarłyśmy na słoneczną Sycylię, gdzie przywitano nas niezwykle serdecznie.

W poniedziałek – pierwszy dzień pracy! Najpierw przywitał nas pan dyrektor oraz główna organizatorka naszego pobytu, pani Enza Giamporcaro.

Dzięki prezentacjom uczniowskim  poznaliśmy włoski system edukacyjny oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda dzień szkolny we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Niemczech i Polsce. Następnie przedstawiliśmy nasze miasta i regiony: Włosi – Bagherię, Hiszpanie – Walencję, Portugalczycy – Monte Abraao i Lizbonę, Irlandczycy – Tullamore, Niemcy – Limburg i my – Kraków.

Oprowadzani przez naszych włoskich korespondentów zwiedziliśmy Bagherię – urocze miasto śródziemnomorskie.

Atmosfera jest fantastyczna!

Cdn.

A tymczasem obejrzyjcie kilka zdjęć!