IMG_8329Na powitanie jesieni, w dniu 23 września uczniowie klasy 1a wybrali się wraz z opiekunami na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Miała ona nie tylko charakter integracyjny, ale także edukacyjny.

Przyroda, świeże powietrze, ważne szlaki, ciekawa historia – to wszystko zaoferował nam las gostecki. To tutaj uczniowie, wędrując po lesie, mogli odkryć różne tajemnice – poznać tutejszą roślinność, zobaczyć pierwsze oznaki jesieni oraz zwierzęta zamieszkujące te tereny i ich zwyczaje. To wszystko za sprawą ścieżki edukacyjnej oraz z pomocą Pana Leśniczego. Z lasu gosteckiego pojechaliśmy do malowniczo położonej stadniny koni huculskich – Kochul.

Dzieci z zadowoleniem i dużym zaciekawieniem słuchały opowiadania właściciela stadniny na temat sposobu opiekowania się końmi: karmienia ich, czyszczenia, ujeżdżania oraz specjalnych nazw ras koni. Po obejrzeniu koni i wysłuchaniu prelekcji nastąpił najbardziej oczekiwany przez dzieci moment – przejażdżka pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą i odwagą spróbowały jazdy konnej, słuchając cennych wskazówek. Właściciel stadniny przygotował ognisko z pieczeniem kiełbasek. Emocji było co niemiara…
Hues_ Color Manipulation Seminr (1)

Więcej zdjęć w galerii!