Zapraszamy do klasy siódmej dwujęzycznej z językiem francuskim i z drugim językiem obcym do wyboru (angielskim,logo 1 niemieckim, hiszpańskim).

Klasy czwarta i siódma dwujęzyczna z językiem francuskim objęte zostaną patronatem Konsulatu Francji i Wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kandydaci do klas siódmych dwujęzycznych będą rekrutowani bezpośrednio przez Szkołę poprzez wypełnienie i dostarczenie podania do Sekretariatu Szkoły (Komisji Rekrutacyjnej).

Kandydaci do klasy siódmej dwujęzycznej winni przystąpić do sprawdzianu predyspozycji językowych w terminie ustalonym przez Radę Pedagogiczną ZSO nr 7 i podanym na stronie www.zso7.pl

Znajomość języka francuskiego nie jest konieczna – nauka zaczyna się od podstaw!

label
Jest to szkoła podstawowa z oddziałami dwujęzycznymi kształcąca od klasy siódmej w językach polskim i francuskim, posiadająca francuski znak jakości nauczania LabelFrancEducation.

Do klasy dwujęzycznej rekrutowani są uczniowie, którzy nie znają języka francuskiego i rozpoczynają naukę od podstaw, realizując programy autorskie opracowane dla wszystkich klas dwujęzycznych w Polsce.

Nauczanie dwujęzyczne

W klasie ósmej wprowadzane jest słownictwo specjalistyczne z co najmniej dwóch przedmiotów spośród matematyki, biologii, geografii, historii i fizyki.

Szkoła posiada przygotowaną kadrę z kwalifikacjami koniecznymi do realizacji nauczania dwujęzycznego.

Ten rodzaj kształcenia pozwala na opanowanie terminologii oraz wykształcenie umiejętności podejmowania dyskusji w danej dziedzinie w dwóch językach.

Nauczanie dwujęzyczne wykracza więc poza klasyczną formę nauki języków obcych. Uczniowie uczą się także aktywnie poprzez zabawę, biorąc udział w wielu imprezach takich jak: Frankofonia, Mardi Gras, Żyj zdrowo i kolorowo, Kolędowanie w językach obcych, Europejski Karnawał Językowy itp.

W klasach dwujęzycznych uczniowie oprócz  języka wiodącego – francuskiego uczą się drugiego języka obcego do wyboru (angielski, hiszpański, niemiecki).