WYMIANA Z BELGIĄ

Klasa 3a gimnazjum przesyła pozdrowienia z Belgii, gdzie przebywa właśnie na wymianie z Collège St. Stanislas w Mons.  Zwiedziliśmy już Waterloo, Brugię, Mons. Jutro Bruksela :) Sprawozdanie i więcej zdjęć wkrótce!

27 kwietnia , 2017|

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

W najbliższą sobotę 8 kwietnia w godzinach od 10.00 do 12.00 serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi. W programie spotkanie z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i uczniami, jak również warsztaty językowe i przedmiotowe. Zapraszamy kandydatów do Szkoły Podstawowej nr 35 (klas pierwszych i siódmych) oraz XVII Liceum. Do zobaczenia na Złotym Rogu !

5 kwietnia , 2017|

GRATULACJE

Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy 3a gimnazjum, które zdały wymagane egzaminy i otrzymają oficjalne dyplomy francuskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej: Julia Paszkot – DELF B2 Karolina Jesiotr – DELF B1 Brawo! Gratulujemy!    

5 kwietnia , 2017|

KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY

Z radością informujemy, że dwie uczennice naszego gimnazjum zdobyły zaszczytne miejsca w 17. Konkursie Poezji Obcojęzycznej organizowanym przez XX LO w Krakowie w kategorii poezja francuskojęzyczna Izabela Tylek 2a - I miejsce Julia Paszkot 3a - III miejsce Gratulujemy

26 marca , 2017|

LISTA LAUREATÓW MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO

LISTA LAUREATÓW Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017 Aleksandra Duć 3a Natalia Knapik 3a Wanesa Kubowicz-Lupa 3a Julia Paszkot 3a Maria Plichta 3a Zuzanna Wygoda 3a Izabela Tylek 2a Finaliści Jesiotr Karolina 3a Wąs Karolina 2a Brawa !!! Gratulacje !!! Jesteśmy Z Was bardzo dumni.

18 marca , 2017|

„La greve des becs” („Bunt żółtodziobów”)

W ramach obchodów Święta Frankofonii 2017, w poniedziałek 20 marca 2017r. klasy IA i IIA liceum oraz 3a gimnazjum wychodzą do Nowohuckiego Centrum Kultury na spektakl „La greve des becs” („Bunt żółtodziobów”). Spektakl szwajcarskiego dramaturga Camille’a Rebeteza odbywa się w ramach tournee w 9 miastach w Polsce. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Drameducation. Występują młodzi aktorzy belgijscy. Po godzinnym spektaklu przewidziano 30 – 45 minutowe spotkanie z [...]

16 marca , 2017|