W przeddzień Święta Edukacji Narodowej, 13 października, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy siódmej. Odczytana w języku polskim i francuskim, w obecności  Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz Uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum rota ślubowania uświadomiła nowo przyjętym do szkoły uczniom, jakie prawa i obowiązki wynikają z przynależności do społeczności naszej szkoły.

Uczniowie klasy siódmej przybliżyli dzieje reaktywowanej w tym roku Szkoły Podstawowej nr 35 i postać jej patrona – króla Jana III Sobieskiego. Odśpiewali również – odnaleziony przez nauczycielkę muzyki, panią Katarzynę Jaworską-Wilk – dawny hymn szkoły.

W części artystycznej uczniowie klas 7a szkoły podstawowej i 3c gimnazjum oddali hołd patronowi obu szkół – królowi Janowi III Sobieskiemu. W następujących po sobie scenkach przedstawili Jana Sobieskiego nie tylko jako króla i dowódcę, ale także jako miłośnika muzyki i sztuki, mecenasa nauki, poliglotę, mola książkowego i zakochanego męża. Zagrane z werwą i zaangażowaniem sceny teatralne, muzyczne, batalistyczne i prezentacje stworzyły interesującą całość.

Zobacz jak było!