małopolska logo

Szkolny punkt Informacji i Kariery – SPInKa

Drodzy Uczniowie i Rodzice  klas drugich  i trzecich Gimnazjum nr 18!

Kończąc gimnazjum stajecie wraz z rodzicami przed wyborem szkoły oraz kierunku dalszego kształcenia.  Podjęcie decyzji o wyborze zawodu jest trudnym etapem w życiu.

Od września 2017 r. zostanie powołany w naszej szkole Szkolny Punkt Informacji i Kariery SPINKA.

Projekt ten jest realizowany w 57 gimnazjach w Krakowie, ma ułatwić szkołom wspieranie uczniów w podejmowaniu decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Lider projektu, Województwo Małopolskie, przewidział utworzenie SPIneK jako działanie systemowe, obejmujące wszystkie zainteresowane szkoły gimnazjalne z terenu województwa małopolskiego. Projekt realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 10, Działania 10.2, Poddziałania 10.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie będą uczestniczyć w:

• zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doradcę zawodowego,
  • w konsultacjach indywidualnych kończących się przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania,
  • w Targach Edukacyjnych na Festiwalu Zawodów w Małopolsce (marzec 2018),
  • innych formach działań przewidzianych w planie i harmonogramie.

Ważnymi uczestnikami procesu budowania ścieżki edukacyjno-zawodowej są rodzice, stąd będziemy Państwa zapraszać na spotkania i konsultacje oraz zachęcać do podejmowania działań wspierających funkcjonowanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery.

Formularze zgłoszeniowe dla uczniów do pobrania w  gabinecie pedagoga.

Rekrutacja rozpocznie się od 11 IX 2017r.

Zobacz  – Doradztwo zawodowe