Na samym początku wakacji, kilka godzin przed Nocą Świętojańską nie mogło nas zabraknąć w jednym ze znaczniejszych punktów Krakowa – na ulicy Stolarskiej, gdzie świętował „nasz” Konsulat i Instytut.

Ulica Stolarska obchodzi swoje święto już od czterech lat. Mieszczące się przy niej konsulaty: Francji, Stanów Zjednoczonych i Niemiec wspólnie organizują imprezy, zabawy i konkursy. Jest też scena, z której przez cały czas trwania imprezy, rozbrzmiewa charakterystyczna dla tych krajów muzyka.

Przy stoisku Konsulatu i Instytutu Francuskiego można było skosztować pysznych serów, zbudować wieżę Eiffla, rozegrać mecz piłki nożnej, sprawdzić się w quizie o Napoleonie i oczywiście porozmawiać po francusku. Pracownicy Instytutu służyli informacjami o jego ofercie językowej i kulturalnej. Na najmłodszych czekały baloniki, kolorowanki, malowanki i słodycze. Tym sposobem południowa część ulicy Stolarskiej zamieniła się na kilka godzin w małą Francję.

I my tam byliśmy, miodu ni wina nie piliśmy, za to służyliśmy informacjami o naszej ofercie klas dwujęzycznych  z językiem francuskim w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum.

Une expérience fort sympathique 🙂

Kilka zdjęć w galerii

Miejsca, które warto polubić i odwiedzać: