W dniach 22 i 23 maja 2018 chętni uczniowie naszego Zespołu Szkół uczestniczyli w warsztatach „Szkoła na wodzie” zorganizowanych dla nas przez Fundację Horyzont Zdarzeń – akademia aktywności i rozwoju. Szkolenie, które odbywało się na rekonstrukcji XV-wiecznego galeonu, na rzece Wiśle, przeszło 20 uczniów Gimnazjum nr 18 i XVII Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie poznali w pigułce historię spływów królową polskich rzek, udział flisaków w historii Polski i gospodarcze znaczenie rzeki. Uczyli się cumowania i odbijania od brzegu, pływania za pomocą wioseł i ożaglowania łacińskiego. Obsługiwali zarówno ster tradycyjny, czyli wiosło sterowe, jak i współczesne dwa różne stery silnikowe. Pogoda nam dopisywała, posilaliśmy się żytnimi placuszkami i „łapaliśmy słońce”. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy , m. in. tego, że Wisła jest słona :), walczyliśmy na miecze i strzelaliśmy z łuku. Dziękujemy Panu Bartkowi z Fundacji Horyzonty Zdarzeń, który był naszym kapitanem i instruktorem oraz naszej nauczycielce WF-u, która zorganizowała dla nas te wspaniałe zajęcia :).

PS. zostaliśmy zaproszeni do dalszej aktywności, również podczas wakacji, może zagramy w gry RPG? Jeśli będziesz się nudzić, sprawdź na facebooku wydarzenia Fundacji  https://pl-pl.facebook.com/FundacjaHoryzontZdarzen/

… i obejrzyj zdjęcia!