Za nami dwa pracowite dni, podczas których w międzynarodowych grupach realizowaliśmy zadania projektowe. Z materiałów przygotowanych wcześniej w Krakowie przez wszystkich uczestników projektu (uczniowie z 8a, 3a, 3b i IA) powstały wystawy o Unii Europejskiej i o różnorodności kulturowej Europy, pierwszy rozdział ebooka o Unii Europejskiej oraz spektakl teatralny pt. Quelle chance, nous sommes tous différents! na podstawie wierszy autorstwa uczniów z poszczególnych krajów. Dwie grupy przygotowały reportaż fotograficzny i wideo z całego, wspólnie spędzonego tygodnia.

Wieczorem, w obecności dyrektora szkoły, rodziców, nauczycieli i wszystkich uczestników zaprezentowałyśmy nasze prace. Przekonaliśmy się, że mimo różnych kultur i języków, którymi się posługujemy myślimy podobnie i razem możemy więcej. La diversité est une richesse – różnorodność jest bogactwem.

 Spotkanie zakończyliśmy degustacją specjałów kuchni sycylijskiej oraz wspólną zabawą.

Kolejne spotkanie za trzy miesiące w Irlandii. Zostańcie z nami!