IMG-20190505-WA0004[1]W dniach 5-11 maja w Colaiste Choilm w Tullamore w Irlandii odbywa się drugie spotkanie partnerów projektu Erasmus+ Unis en Europe, w którym bierze udział sześć szkół średnich z różnych krajów europejskich. Przez najbliższy tydzień uczniowie z Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Włoch, Irlandii i Polski realizować będą zadania projektowe, zwiedzać, poznawać historię, kulturę, tradycje oraz życie codzienne w Irlandii.

Plan pobytu zapowiada się arcyciekawie:

• we wtorek wycieczka do Dublina: zwiedzanie miasta i jego zabytków
  • w środę rano prace projektowe w szkole: przedstawienie systemu szkolnego w Irlandii, zwiedzanie szkoły, prezentacje prac na temat tradycyjnych sportów i kuchni krajów partnerskich.
  • w środę po południu zwiedzanie Tullamore
  • w czwartek zwiedzanie centrum historycznego, zwiedzanie i prezentacja publikacji na temat lokalnych torfowisk
  • w piątek prace projektowe w szkole (kuchnia krajów partnerskich, wspólne zajęcia kulinarne, symulacja kampanii wyborczych i wyborów do Parlamentu Europejskiego, rozgrywki sportów tradycyjnych: futbolu irlandzkiego i hurlingu / camogie) i wieczorek pożegnalny
  • w sobotę spacer po Dublinie i powrót do Krakowa