Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej – „Antyczni Herosi”.

Cieszący się od lat niesłabnącą popularnością konkurs „W kręgu mitów i kultury antycznej” otrzymał nową formułę. W tym roku zorganizowany zostanie również konkurs plastyczny, adresowany do uczniów, którym bliższa jest wypowiedź artystyczna. Konkurs plastyczny jest niezależny od turnieju wiedzy. Łączy je idea promowania zainteresowania antykiem, tematyka kolejnych edycji oraz wspólna gala finałowa. Udział w konkursie plastycznym nie wyklucza możliwości startu w turnieju wiedzy i odwrotnie!

Ogólne warunki konkursu:

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, trzecich klas gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego, którzy wykonają pracę plastyczną zgodną z sugerowanym w danym roku tematem. Pierwsza edycja będzie poświęcona herosom czyli bohaterom zrodzonym ze związku człowieka z bogiem. Inspirację dla uczestników mogą zatem stanowić przygody sławnych herosów jak Achilles, Herakles czy Tezeusz lub mniej znanych, a równie interesujących jak chociażby Dioskurowie, Meleager, Jazon, Orion i wielu innych.

Szczegółowy regulamin w załączniku: Regulamin antycznego konkursu plastycznego

Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele historii i plastyki do 30 listopada 2018.

Termin nadsyłania prac: 4 marca 2019

Organizatorem konkursu jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

konkurs antyczny plastyczny