16 stycznia br. klasa 2a wybrała się na zwiedzanie podziemi Rynku Krakowskiego. Po wystawie oprowadzała nas profesjonalna przewodniczka, od której uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących życia Krakowian na przestrzeni wieków.

Informacje te opracowali historycy między innymi na podstawie badań wykopalisk pod Rynkiem. Dowiedzieliśmy się np. jak w średniowieczu wyglądała organizacja handlu, co sprzedawano i kupowano, jakie rzemiosła rozwijały się w Krakowie, jak dbano o czystość i higienę, gdzie sądzono przestępców i gdzie wykonywano na nich wyroki. Każdy z uczestników wycieczki mógł zważyć się na specjalnej wadze i uzyskać wynik w jednostkach używanych w dawnych czasach.

Pani przewodnik zadawała nam pytania dotyczące Krakowa w dawnych wiekach, chcąc przekonać się ile już wiemy. Z satysfakcją informuję, że była z nas bardzo zadowolona.

Zwiedzanie podziemi trwało około 1,5 godziny. Była to fascynująca wycieczka. Polecamy innym klasom wybranie się do podziemi Rynku Krakowskiego.

Warto spojrzeć na stronę Podziemi oraz na stronę Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

4

Zdjęcie ze strony Magiczny Kraków