IMG_8568W piątek 25 października uczniowie klasy 1a odwiedzili lotnisko w Balicach. Pogoda była cudowna – prawdziwie polska złota jesień.

W budynku specjalnie przygotowanym do celów edukacyjnych, dzieci mogły zapoznać się procedurami jakie obowiązują na lotnisku oraz poznać zawody, które są niezbędne do wykonywania pracy w takim miejscu.

Personel lotniska przygotował wiele atrakcji. Uczniowie wraz z grupą dzieci z innej szkoły  obejrzeli teatrzyk kukiełkowy pt. „Jaś leci na wakacje”, wysłuchali krótkiej prelekcji dot. funkcjonowania lotniska, wybrali miejsce do którego chcieliby polecieć oraz otrzymali prawdziwy bilet 🙂 Myślę, że główną atrakcją, która wzbudziła wiele emocji było przejście przez Punkt Kontroli Bezpieczeństwa oraz miejsce w prawdziwym  kokpicie samolotu, w którym dzieci mogły się poczuć  pilotem samolotu,  oczywiście za sprawą symulatora lotu.

Na koniec uczniowie udali się na taras widokowy, gdzie oglądali przyloty i odloty samolotów.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

IMG_8596