W tym roku szkolnym klasa 3a gimnazjum dwujęzycznego weźmie udział w wymianie z uczniami Collège Saint Stanislas w Mons (Belgia). Młodzi Belgowie przyjadą do Krakowa już w październiku, a Polacy wyjadą do Mons w kwietniu 2017. W obu szkołach trwają przygotowania, szczególnie, że to nie pierwsze nasze spotkanie. Skąd się znamy?Goście z Belgii po raz pierwszy odwiedzili nasze gimnazjum  w ubiegłym roku szkolnym. Uczestniczyli wówczas w warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez uczniów klas dwujęzycznych z językiem francuskim: wspólnie z Polakami tańczyli krakowiaka, poznawali najważniejsze zwroty w języku polskim, wzięli udział w warsztatach na temat cywilizacji Polski, obejrzeli fragmenty polskich filmów animowanych i tańczyli zumbę. Na koniec wszyscy mogli zasmakować kilku pyszności kuchni polskiej oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie udało się fantastycznie, nawiązały się przyjaźnie i znajomości, a w tym roku czeka nas wymiana.

A oto pamiątkowa prezentacja autorstwa uczniów belgijskich:

I kilka naszych zdjęć: