Dni od 19 do 28 października uczniowie klas 3a, 3b i troje maturzystów wraz z opiekunami spędzili w Mons w Belgii w ramach wymiany międzyszkolnej z Ecole secondaire Saint-Stanislas.

Po weekendzie spędzonym w rodzinach korespondentów rozpoczął się tydzień pełen atrakcji: pierwsze dni upłynęły na wizycie w Ypres śladami pierwszej wojny światowej, zwiedzaniu Mons oraz muzeum masek i karnawału w Binche. W kolejne zwiedziliśmy miasteczko górnicze, weszliśmy do typowego górniczego domu, dowiedzieliśmy się jak wyglądał dzień pracy górnika, zobaczyliśmy jak wyglądała kopalnia węgla brunatnego. Odwiedziliśmy też przepiękne miasto Bruges (Brugia). Na zakończenie poznaliśmy różne metody leczenia między innymi w średniowieczu, mieliśmy możliwość obejrzenia dawnych przyrządów “leczniczych” zwiedzając muzeum-dawny szpital dla biednych. A potem jeszcze chwila wspaniałej rozrywki: dwie godziny na trampolinach w Galaxy Jump!

Pobyt w belgijskich rodzinach pozwolił nam nawiązać nowe przyjaźnie, poznać styl życia w kraju naszych korespondentów oraz naturalnie podszlifować francuski. Teraz niecierpliwie oczekujemy rewizyty naszych korespondentów w marcu 2019!

Zajrzyjcie do galerii!