IMG_20190619_093310_resized_20190619_03490534819 czerwca. Ostatni przedwakacyjny dzwonek. Dzisiaj żegnaliśmy ósmą klasę oraz ostatni rocznik gimnazjum. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019  rozpoczęła się o 9:15, po mszy w kościele Św. Wojciecha.

W czasie Akademii, jak co roku, głos zabrali: Pani Dyrektor, przedstawicielka Rady Rodziców oraz przedstawicielka samorządu uczniowskiego – Jadwiga Marschalko – uczennica klasy I C liceum.

Oprócz tego mogliśmy obejrzeć prezentację przygotowaną na podstawie zdjęć przesłanych przez uczniów kończących naszą szkołę, a także wysłuchać piosenki napisanej przez klasę 3b do melodii „Mamma Mia” Abby. Stand up przygotowały i przedstawiły Natalia Baran i Marta Macheta z klasy 3b, a uroczystość umiliła swoim śpiewem Nicole Świderski z klasy II B LO. Nie zabrakło także nagród dla najzdolniejszych uczniów oraz laureatów i finalistów konkursów.

Odchodzące klasy otrzymały drobne upominki, odbyło się także przekazanie sztandaru (niestety sztandar gimnazjum zakończył dziś swoją służbę). Po zakończeniu uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swych sal, aby odebrać świadectwa. I tak rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje!